Pleksi lazer kesim; pleksiglass kesiminde (aslında akrilik) yeni ve yüksek hassasiyetli bir teknolojidir. İşlem şu şekildedir: odaklanmış bir lazer ışını ile, malzemenin ince şeridi kesin olarak kesim çizgisi boyunca buharlaştırılır. Sonuç düzgün, hassas ve ince bir kesimdir.

Pleksi, özellikle reklam endüstrisinde çok sık kullanılan bir malzeme olmakla birlikte, artık hayatımızın hemen her alanında kullanılmaktadır.  2 mm’den 20 mm’ye kadar kalınlıklarda üretilir ve farklı renklerde mevcuttur.  Lazer Pleksi Kesim teknolojisinde, ışın genliği ayarlanabilir olduğundan bu materyali kesilebilmesi veya biçimlendirilebilmesi mümkündür. Hatta genel geçer prensiplere göre, pleksi kesmek için en uygun ürün lazerdir. Fakat normal CNC tezgahlarında da biçimledirilebillir. Ancak süreç bir miktar uzundur ve Lazer Pleksi Kesim teknolojisinde hassasiyet çok daha yüksektir.

Lazer teknolojisi, hemen her materyal üzerine detaylı çizimler yapabilir. Örneğin, firmanıza ait çok detaylı bir logonun pleksiglass üzerie çizilmesini isteyebilirsiniz. Özellikle ışıklı pleksi tabelalarda, lazerin keserken ortaya çıkardığı vizyondan da faydalanarak çok şık görseller el edilmesi mümkün olabilmektedir.  Tabii Lazer Pleksi Kesim teknolojisinin hız faktörünü de göz ardı etmemek gerekir. Oldukça yüksek hızda ve yüksek kalitede sonuçlar elde etmek için lazer teknolojisi en doğru tercih olacaktır. Lazer Pleksi Kesim fiyatları ise, genel bir baremde seyretmeyip, işin niteliğine ve niceliğine göre değişmektedir. Kullanılan teknoloji hemen her yerde aynı olduğu için, bir kalite farkı beklenmez. Bu nedenle Lazer Pleksi Kesim fiyatları konusunda seçim yaparken fiyata odaklanılabilir.


Loading ConversationAn unexpected error occurred.

PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226/imagick.so' - /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226/imagick.so: cannot open shared object file: No such file or directory

< Back to Home